اخبار

1395/12/04
سایت و پوستر نخستین همایش ملی ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری امروز(۴اسفند) با حضور امام جمعه مرزن آباد، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ساری رونمایی شد.


 به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، امروز(4اسفند) پوستر و سایت پوستر نخستین همایش ملی ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری با حضورحجت الاسلام علیخانی امام جمعه مرزن آباد، علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران و احدجاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در اولین جلسه کمیته علمی همایش در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ترتیب رونمایی و آغاز بکار کردند.

احدجاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به اقدامات دستگاه فرهنگ و هنراستان درخصوص تکریم و تجلیل از مفاخر دینی، فرهنگی، هنری و علمی اشاره کرد و گفت: تلاش داریم از مقام والای ملاعلی وفرزندش شیخ حسن آقا فاخری ازعلمای بزرگ جهان تشیع در آبان ماه سال 96تجلیل بعمل آید.

 

وی با بیان اینکه این اداره کل برگزاری همایش های تجلیل از مشاهیر، ناموران و مفاخر استان را در راستای اشاعه الگوهای فرهنگی و هنری در دستور کار دارد، اظهار داشت: ملاعلی وشیخ حسن آقا فاخری از نادر علمای برجسته جهان اسلام هستند که توانسته درمدح عاشورا مرثیه بسرایند.

 

جاودانی از اعلام عمومی فراخوان این همایش با گستره ملی با همکاری اصحاب رسانه استان خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و علمای حوزه علمیه قم در مراسم اختتامیه این همایش در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه مقرر گردیده جلسات کمیته علمی این همایش به ریاست حجت الاسلام علیخانی امام جمعه مرزن آباد در چالوس برگزار خواهد شد، اذعان داشت: برگزاری این همایش، کاری برای امام حسین(علیه السلام) است چراکه این همایش منتسب به دو عالم برجسته است که برای زنده نگه داشتن یادامام حسین(علیه السلام) تلاش کردند.
 

به گزارش شبستان، سایت همایش ملی ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری به سفارش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و با همکاری جهاددانشگاهی مازندران و توسط دانشگاه شیراز طراحی شد و متناسب با این همایش، بومی سازی خواهد شد.


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !