دانلود کتب فاخر و فاخر زاده

فصل اول: فرارسيدن ماه محرم با ١٧ عنوان مرثيه، فصل دوم: شب هفتم با ٤ عنوان مرثيه، فصل سوم: شب هشتم با ١٣ عنوان مرثيه،فصل چهارم: شب تاسوعا با ٤ عنوان مرثيه، فصل پنجم: شب عاشورا با ٣ عنوان مرثيه، فصل ششم: واقعه روز عاشورا با ١٨ عنوان مرثيه، فصل هفتم: پس از شهادت امام حسين( ع ) با ١٥ عنوان مرثيه، فصل هشتم: شام غريبان و اربعين با ٦ عنوان مرثيه، فصل نهم: در اسارت اهل بيت ( ع ) با ٢ عنوان مرثيه و فصل دهم: در وفات پيامبر با يك عنوان مرثيه. كتاب مرثيه فاخر در سال ١٣٨١ با تطبيق و تصحيح نسخه دست نويس مرحوم شيخ اقا حسن فاخرى و ساير نسخ نوشته شده توسط كاتبين كه در اختيار برخى افراد منطقه بود به چاپ رسيد در حال حاضر اين كتاب به چاپ پنجم رسيده است.
لینک دانلود
خبر اوردن جبرييل قتل جناب سيدالشهدا را، وفات فاطمه زهرا ( س )، شهادت پسران مسلم ابن عقيل، شهادت وهب، شهادت برگزيده ناس حضرت عباس ( ع )، شهادت قاسم ابن حسن ( ع )،شهادت جناب على اكبر ( ع )،شهادت امام حسين ( ع )، خولى و ساربان، ورود اهل بيت به شام محنت انجام،وفات سكينه خاتون، ورود اهل بيت از شام به مدينه طيبه و پايان بخش مجالس شهادت امام ثامن على بن موسى الرضا ( ع ) است. اين كتاب توسط چندين كاتب در زمان حيات مرحوم ملا على فاخرى به سفارش ايشان كتابت گرديد وتوسط فرزند برومند ايشان شيخ اقا حسن فاخرى ( زاده فاخر ) به خط خوش بازنويسي و تصحيح و به برخي از مجالس ملحقاتي افزوده شد. سرانجام جُنگ تعزيه فاخر در سال ١٣٩٤ به همت موسسه فرهنگى هنرى ملا على وشيخ اقا حسن فاخرى و توسط انتشارات شلفين مازندران سارى به زيور چاپ آراسته گرديد.
لینک دانلود
علامه ملاعلی فاخر از معاصران و مصاحبان نزدیک آیت‌الله‌العظمی میرزامحمد مجتهد تنکابنی از علما‌ی صدر مشروطیت بوده و با تشویق ایشان بخش هايی از احکام رساله‌ی عملیه‌ معظم له را به نظم در آورده است . اين اثر بعنوان چهارمین کتاب از مجموعه سروده هایی آئینی این اندیشمند بزرگ اسلامی تحت عنوان منظومه فاخر به جامعه فرهنگی تقدیم می گردد
لینک دانلود
پیام آیت الله اعرافی رییس جامعه المصطفی العالمیه و مدیر حوزه¬های علمیه ایران برای همایش ملی فاخر
لینک دانلود
کتاب حاضر با عنوان سلمان نامه فاخر، گزیده ای از اشعار ملاعلی فاخری با جمع آوری و تدوین شیخ آقا حسن فاخری است، که به همت، مؤسسه فرهنگی هنری ملاعلی و شیخ آقا حسن فاخری به زیر چاپ آراسته شده است.
لینک دانلود
ملاعلی فاخری در این کتاب زندگی ایوب نبی و مصلایب و مشقتهایی که شیطان رجیم بر جان، مال و فرزندان وی در دوران نبوتش وارد نموده است را در قالب اشعار حکیمانه و پندآموز با اسلتفاده از آرایه های ادبی و اسلوب بیانی به زیبایی به تصلویر کشیده است و به شکل ماهرانه ای این مصلایب را با وقایع تلخ و جانسلوز کربلا و مصیبتهای وارده بر امام حسین(ع) و فرزندان و یارانش مطابقت داده است.
لینک دانلود
کتاب حاضــر با عنوان جهانبینی فاخر، گزیده ای از اشــعار شـیخ آقا حسـن فاخری(زاده فاخر) در مورد جهان هسـتی و اثبات وجود خالق این نظم شــگرف خلقت می باشــد که به همت مؤســســه فرهنگی هنری ملاعلی و شــیخ آقا حســن فاخری منتشـر شـده اسـت. شاعر در این مجموعه گرانبها با ذوق سـرشـار خود اثبات فلسفی و علمی وجود ذات اقدس الهی و جهان هستی را به نظم درآورده است. امیـد آنکـه این اثر ادبی فلســـفی و عرفـانی مقبول جامعه اندیشمندان ایرانی اسلامی قرار گیرد.
لینک دانلود
کتاب حاضر با عنوان معراجیه ، گزیده ای از اشعار شیخ آقاحسن فاخری (زاده فاخر) در مدح مقام والای پیامبراکرم(ص) و تشریح ل مراحل عروج پیامبر اعظم(ص) میباشد که به همت مؤسسه فرهنگی هنری ملاعلی و شیخ آقاحسن فاخری به زیور چاپ آراسته شده است، شاعر در این مجموعه ارزشمند توانسه این قرب الهی و معجزه عظیم ک به تصریح قرآن کریم درسایه عبودیت آن حضرت رخ داده و پیامبر(ص) در آن خاک و مادیت را در نوردیده و فاتح افلاک شد را به زیبایی به صورت اشعاری غنی برای خواننده به تصویر بکشد.
لینک دانلود
کتاب حاضـر با عنوان مدیحه نامه، گزیده اي از اشـعار شیخ آقا حسن فاخري (زاده فاخر) در مدح و منقبت اهل بیت و ائمه اطهار(ع) اســت که شــاعر در این مجموعه ارزشــمند توانســته با توجه به شــناخت عمیقی که از زندگی، شخصیت و ویژگی هاي رفتاري ائمه(ع) داشت، سیرت الهی و ممتاز آنها را به زیبایی و با صنایع ادبی شاخصی به شعر درآورد.
لینک دانلود
کتاب حاضـر با عنوان سـوگنامه، گزیدهاي از اشعار شیخآقا حسن فاخري( زاده فاخر) در سوگ اهل بیت(ع) است که شاعر در این مجموعه ارزشمند با توجه به اشـــراف کاملی که بر وقایع و مصـــیب هاي وارده بر اهل بیت(ع) داشته است، ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان حضرت علی(ع)، مصایب 15 فاخر سوگ نامه امـامت امام حســـن(ع)، وقایع تاریخی و تلخ کربلا در دهه اول محرم براي فرزندان و یاران امام حسـین(ع)، اتفاقات روز تاسـوعا و عاشـورا و شهادت امام حسـین(ع) و یارانش و وقایع بعد از شهادت امام(ع) تا روز اربعین را با جزئیات کامل با کلام شاعرانه و بلیغ خود براي خواننده به تصویر بکشد.
لینک دانلود
مؤسسه فرهنگی هنري ملا علی و شیخ آقاحسن فاخر ي با ادامه تلاشهاي هیأت گرد آورنده آثار، به عنوان قدم نخست پس از تأسیس و براي حسن مطلع، بر آن است كه این لطایف کلام را به علاقه مندان از طوایف مختلف عرضه نماید. تا از تاریخهاي ذكر شده و شخصیتها و افراد منطقه و اصالت فرهنگ بومی آنها آگاهی یافته و مشوق ما در ترویج فرهن اسلامی منطقه و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) باشند.
لینک دانلود
همایش ملی فاخر فرصتی است تا ضمن معرفی ویژگی­ها، احوالات و آثار ملاعلی و شیخ آقا حسن فاخری، به تجلیل از زحمات و خدمات این فرزانگان پرداخته و به یمن این رخداد علمی، آحاد معرفت­جوی جامعه به ویژه نسل جوان با مبانی و بنیان­های فکری این عالمان عارف و هادیان سخت­کوش بیشتر آشنا شوند.
لینک دانلود
همایش ملی فاخر فرصتی است تا ضمن معرفی ویژگی­ها، احوالات و آثار ملاعلی و شیخ آقا حسن فاخری، به تجلیل از زحمات و خدمات این فرزانگان پرداخته و به یمن این رخداد علمی، آحاد معرفت­جوی جامعه به ویژه نسل جوان با مبانی و بنیان­های فکری این عالمان عارف و هادیان سخت­کوش بیشتر آشنا شوند.
لینک دانلود

خبر تصویری